+90 242 815 22 44

GÜRİŞ HOLDİNG

HAKKINDA

Yarım yüzyılı aşan geçmişiyle kalite ve güvenin taahhüdü

Genç Türkiye Cumhuriyeti, 50’li yılların başlarından itibaren, II. Dünya Savaşı’nın sonuçlanarak, dünyanın yeniden yapılanmaya başlaması süreciyle birlikte, altyapı yatırımlarını hızlandırmıştır. Türkiye’de inşaat sektörünün ivme kazanması tam bu tarihlere denk düşmektedir.

GÜRİŞ 1958 yılında İdris YAMANTÜRK tarafından kurulmuştur. Bu tarihten günümüze kadar şirketimiz, tünellerden termik santrallere, raylı taşıma sistemlerinden barajlara, boru hatlarına, su arıtma tesislerine, limanlara, otoyollara, binalara, doğalgaz ve petrokimya tesislerine kadar inşaat sektörünün hemen her alanında faaliyet göstermiştir. Bugün GÜRİŞ, 100’ü aşkın projeye imza atarak, 30’u aşkın iştirak ve 5000’i aşkın personele sahip bir Holding’in önderliğini yapmaktadır.

GÜRİŞ, inşaat, endüstri ve enerji alanlarında Türkiye’nin önde gelen gruplarından biri olma özelliğini sürdürmektedir.

MİSYON

Her firma gibi GÜRİŞ'in de amacı büyümektir. Ancak GÜRİŞ, bu büyümeyi de bir denge içinde ve her şeyden evvel güvenilirliğini koruyarak sürdürecektir.

KALİTE STANDARTLARI

1958 den bu yana geçen süre içerisinde yurt içi ve yurt dışında tamamlamış ve şu an halen devam etmekte olduğu önemli projelerle GÜRİŞ, ISO 9001:2000 (Kalite Yönetim Sistemi) kalite belgesiyle kalitesine güvenilen, saygın ve sektöründe haklı bir saygınlığa ulaşmış ve piyasalara yön veren lider bir kuruluş olduğunu kanıtlamıştır. 

Toplam Kalite, GÜRİŞ için bir yaşam biçimidir...

Toplam Kalite anlayışını bir yaşam biçimi olarak kabul eden GÜRİŞ, 2004 yılında şirkete kazandırılan ISO 9001 Kalite Güvence Sisteminin 2000 versiyonu ile 2011 yılında almış olduğu ISO 14001 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem gereklerini yerine getirmektedir.

MESAJIMIZ VAR

Değerli Dostlarımız,
1958 yılında başlarken birkaç kişi idik. Bugün ise, 5000 ila 6000 kişinin emeklerinin birleştiği bir grubu oluşturmaktayız. Halen genç ve geniş bir kadro, değişik sahalarda faaliyet halinde bulunan şirketlerimizi başarı ile yönetmektedir. İşin başında ifade ettiğimiz ve sık sık tekrarında fayda gördüğümüz ana hedef, işini yaptığımız, iş yaptırdığımız ve işbirliği yaptığımız şahıs ve firmalar karşısında güvenilirliğimizi koruyarak büyümek ve inançla yolumuza devam etmektir. 

Bu vesileyle, emeklerinden dolayı bütün mensuplarımıza ve bize güvenerek destek verenlere teşekkür ederim. 

Saygılarımla,
İdris YAMANTÜRK
Kurucu Başkan Elektrik Yüksek Mühendisi - İ.T.Ü. - 1952